KIA e-NIRO-ն ճանաչվել է տարվա ավտոմեքենա DRIVINGELECTRIC AWARD մրցույթում:
Մինչ ցուցասրահներում հայտնվելը լիովին նոր Kia e-Niro մոդելը արժանացել է DrivingElectric բրիտանական մրցանակաբաշխության երկու մրցանակի: Այն նախ ճանաչվել է Տարվա լավագույն էլեկտրական ավտոմեքենա, ինչպես նաև հաղթել է Տարվա լավագույն կոմպակտ էլեկտրական մեքենա անվանակարգում:
Հաղթողների անունները որոշել է DrivingElectric մրցանակաբաշխության ժյորին՝ հիմնվելով մի քանի գործոնի վրա, այդ թվում գին-որակ համամասնության, արտադրողականության և պրակտիկության ցուցանիշների վրա: Վեց տարբեր անվանակարգերի հաղթողներից մեկը այնուհետ նաև արժանացավ Տարվա ավտոմեքենա կոչմանը:
e-Niro-ն բացառիկ դիրք է զբաղեցնում գլոբալ շուկայում՝ որպես ամբողջովին էլեկտրական քրոսովեր՝ առանձնանալով հիբրիդային և լիցքավորվող հիբրիդային տարբերակներից, որոնք 2016 թ-ից սկսած վաճառվել են ավելի քան 200 000 օրինակով: Kia-ն արդեն իսկ միայն Հարավային Կորեայում ստացել է e-Niro-ի 5000 հատ պատվեր: Ավտոմեքենայի 64 կՎտժ տարողունակությամբ լիթիում-իոնային պոլիմերային մարտկոցը ապահովում է մինչև 301 կմ ընթացքի պաշար մեկ լիցքավորումով:
DrivingElectric.com հանդեսի խմբագիր Վիքի Պերոթը նշում է. "Kia e-Niro-ն իսկապես հիանալի էլեկտրամոբիլ է, երբ խոսքը գնում է ընթացքի պաշարի մասին, սակայն այն նաև բացառիկ ընտանեկան ավտոմեքենա է, որն ապահովում է բարձրակարգ հարմարավետություն և պրակտիկություն: Հաշվի առնելով այս հանգամանքներն ու նաև մեքենայի հայտարարված արժեքը՝ այն իրոք պետք է համարվի առավել գրավիչ էլեկտրամոբիլներից մեկը:"
Մեկնաբանելով e-Niro-ի հաջողությունը՝ Kia Motors (UK) Ltd ընկերության նախագահ Փոլ Ֆիլփոթը ասաց. “Մենք իսկապես ուրախ ենք, որ e-Niro-ն նվաճել է երկու մրցանակ, իսկ առավել ևս հպարտ ենք Տարվա լավագույն էլեկտրական ավտոմեքենա ճանաչվելու հանգամանքով: e-Niro-ն ապացուցում է Kia-ի շարունակական ձգտումը՝ զրոյական արտանետումներով բարձակարգ և իրենց դասում առաջատար լինելուն կոչված ամենագնացներ արտադրելու հարցում:”

KIA e-NIRO победила в номинации Электромобиль года от издания DRIVINGELECTRIC.
Еще до своего официального появления в салонах модель Kia e-Niro удостоилась сразу двух наград премии британского издания DrivingElectric. Она получила главную премию Лучший электромобиль года, а также победила в номинации Лучший компактный электромобиль года.
Имена победителей объявило жюри конкурса DrivingElectric, основываясь на таких факторах, как соотношение цена-качество, а также производительность и практичность. Затем из победителей в каждой номинации был отдельно выбран Лучший электромобиль года.
Kia e-Niro занимает особое место на глобальном рынке в качестве полностью электрического кроссовера, отличаясь от гибридных версий, число продаж которых, начиная с 2016 г, превысило 200 000 экземпляров. Только в Южной Корее Kia собрала заказов на более чем 5000 автомобилей e-Niro. Литий-ионная полимерная батарея, емкостью в 64 кВтч, обеспечивает на одной подзарядке запас хода в 301 км.
Редактор издания DrivingElectric.com Вики Перот отмечает: "Kia e-Niro по-настоящему классный электромобиль, когда речь заходит о запасе хода, но он также отлично служит семьям, благодаря высокому уровню комфорта и практичности. Учитывая вышесказанное, а также объявленную стоимость модели, онa по праву может считаться одним из самых привлекательных электромибилей."
Комментируя успех e-Niro, президент комании Kia Motors (UK) Пол Филпот сказал: “Мы вправду рады тому, что e-Niro получил две награды, и особенно гордимся званием Лучшего электромобиля года. e-Niro доказывает, что Kia развивает свои усилия по производству передовых моделей с нулевым выбросом.”