Kia Motors ընկերությունը արժանացել է International Design Excellence Awards (IDEA) հեղինակավոր մրցանակին:
Kia Motors ընկերությունը նվաճել է International Design Excellence Awards (IDEA), հեղինաակավոր մրցանակը: Kia-ի՝ Սեուլում գտնվող եզակի BEAT 360 շինությունը հաղթող է ճանաչվել «Շրջակա միջավայր» և «Դիզայնի ռազմավարություն» անվանակարգերում: Փորձագետների միջազգային ժյուրին բարձր է գնահատել այդ հանրային տարածքը դրա նախագծման նորարարական փիլիսոփայության համար:
Այս կրկնակի հաղթանակը ևս մեկ անգամ վկայում է այն ճանաչման մասին, որը վայելում է Kia ընկերությունը դիզայնի ոլորտում, ինչը ընդգծում են նաև միայն 2018 թ ստացած երեք Red Dot և երեք iF մրցանակները: IDEA մրցանակը ընդհանուր առմամբ 37-րդն էր Kia-ի պատմության մեջ՝ սկսած այն օրվանից, երբ Kia Soul-ը ստացավ իր առաջին Red Dot մրցանակը 2009 թ.:
«Kia Motors-ն իսկապես կարող է հպարտանալ այս նվաճմամբ, քանի որ այն ընդգծում է Kia-ի ստեղծագործ միտքն ու այն նորարար մոտեցումը, որը ստանձնել է BEAT 360-ը բրենդի արժեքները հաճախորդներին փոխանցելու հարցում», - նշեց Յան Վոն Չոն՝ Kia Motors ընկերության բրենդի և մարքեթինգի գծով գլոբալ փոխտնօրենը:
Kia Beat360 էքստերիեր
BEAT 360-ը Kia-ի առաջին փորձն է ապրանքանշանի հետ հաղորդակցվելու տարածություն ստեղծելու ոլորտում: Բացվելով 2017 թ.՝ այն ներկայացնում է Kia ապրանքանշանի փիլիսոփայության եզակի մարմնավորում: Կենտրոնը բաղկացած է ավելի քան 1900 քառակուսի մետրից և միավորում է Kia Motors-ին այս կամ այն կերպ առնչվող սրճարաններ, պարտեզներ և բնականաբար, ավտոսրահ: Բացման օրվանից BEAT 360 կենտրոնն արդեն ընդունել է ավելի քան 130 000 այցելու:

Компания Kia Motors получила престижную премию International Design Excellence Awards (IDEA).
Компания Kia Motors завоевала престижную премию International Design Excellence Awards (IDEA): Находящийся в Сеуле и приндалжеащий Kia уникальный центр BEAT 360 признан победителем в номинациях «Окружающая среда» и «Стратегия дизайна». Состоящее из признанных экспертов международное жюри высоко оценило данный проект за инновационную философию дизайна.
Эта двойная победа еще раз свидетельствует о том признании, которое получила компания Kia в области дизайна, что дополнительно подчеркивается полученными только в 2018 г. тремя премиями Red Dot и тремя премиями iF. Премия IDEA уже 37-ая в истории бренда Kia, начиная с того дня, когда модель Kia Soul удостоилась первой премии Red Dot в 2009 г.
«Kia Motors по праву может гордиться этим достижением, поскольку оно подчеркивает креативный подход Kia и те инновационные решения, которые воплотились в проекте BEAT 360 и которые передают ценности бренда потенциальным клиентам», - отметил Ян Вон Чо, вице-президент Kia Motors по бренду и мракетингу.
Kia Beat360 экстерьер
Проект BEAT 360 – это первый опыт Kia по созданию общественного пространства, предназначенного для коммуникации с брендом и отражающего уникальную философию марки. Открывшийся в 2017г и занимающий площадь свыше 1900 га центр, включает кафе, зеленые зоны и, естественно, автосалон. Со дня открытия центр посетило свыше 130 000 людей.