KIA-ն դարձել է ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Լիգայի պաշտոնական գործընկեր:
Kia Motors ընկերությունը երեք տարվա պայմանագիր է կնքել ՈւԵՖԱ-ի հետ՝ դառնալով Եվրոպայի Լիգա մրցաշարի պաշտոնական գործընկերը: Համագործակցության շրջանակներում նախատեսված է իրականացնել մի շարք ծրագրեր և նախաձեռնություններ, որոնք էլ ավելի հասանելի կդարձներն մրցաշարը եկրպագուներին: Պաշտոնական գործընկերոջ կարգավիճակը թույլ կտա KIA-ին նաև բարձրացնել ապրանքանշանի ճանաչելիությունը և էլ ավելի թիրախայնացնել իրականացվող մարքեթինգային գործողությունները:
Որպես ՈւԵՖԱ Եվորապյի Լիգայի գործընկեր 2019, 2020 և 2021 թթ Kia-ն եզրափակիչ խաղերը սպասարկելու համար կտրամադրի 90 ավտոմեքենա: Դրանք կծառայեն մրցավարնենրին, պաշտոնական անձանց, պատվիրակներին և հյուրերին:
Հիշեցնենք, որ ՈւԵՖԱ Եվորապյի Լիգան աշխարհում ամենախոշոր պրոֆեսիոնալ մրցաշարն է, որի եզրափակիչ փուլին մասնակցում են 48 ակումբ 27 երկրից: 2018-2019թթ նախատեսվում է անցկացնել 205 հանդիպում, որոնք հեռուստատեսության միջոցով հասանելի կլինեն շուրջ մեկ միլիարդ հանդիսատեսի:

KIA стала официальным партнером Лиги Европы УЕФА.
Компания Kia Motors заключила трехлетний контракт с УЕФА, став официальным партнером Лиги Европы. В рамках сотрудничества предполагается реализация различных программ и инициатив, благодаря которым турнир станет более доступным для болельщиков. Статус Официального партнера позволит KIA также повысить узнаваемость бренда и расширить целевую аудоиторию маркетинговых мероприятий.
В качестве партнера Лиги Европы УЕФА для проведения финалов в 2019, 2020 и 2021 гг Kia предоставит парк автомобилей из 90 машин. Они будут служить для транспортировки судей, официальных лиц, делегатов и гостей мероприятия.
Напоминим, что Лига Европы УЕФА является самым крупным профессиональным футбольным турниром. В текущем году в групповой стадии примут участие 48 клубов из 27 европейских стран, а благодаря телевизионным трансляциям игры станут доступны более чем одному миллиарду болельщиков по всему миру.