2023 թվականի Օվկիանոսների համաշխարհային օրվա կապակցությամբ Kia Europe-ը համագործակցության պայմանագրեր է կնքել միանգամից չորս համախոհ-ստարթափների հետ՝ Polyola, Odyssey Innovation, SIEVE և Waterhaul։ Kia-ում կարծում են, որ կայուն ապագային ուղղված լուծումները չեն կարող ստեղծվել միայն մեկի ջանքերով, այլ՝ միայն համագործակցային հարաբերությունների և ընդհանուր նպատակների վրա աշխատող կազմակերպությունների շնորհիվ։ Այդ համագործակցությունը անմիջապես փոխկապակցված է Kia-ի այն գլոբալ ջանքերի հետ, որոնք ուղղված են շրջակա միջավայրը պլաստիկից ազատելուն և իրականացվում են օվկիանոսների մաքրման և վերմշակվող նոյւթերի առավել լայն կիրառման Ծրագրի շրջանակներում։
Kia-ն գտնում է, որ առօրյա շարժումը նոր գաղափարներ է ծնում, իսկ որոշ գաղափարներ ստիպում են անընդհատ շարժվել։ Հենց այդ պատճառով է այսօր Kia-ն «լույս աշխարհ հանում» ակտիվ հանգստի ոլորտում աշխատող նորարարական ապրանքանշաններ՝ առանձնակի շեշտելով դրանց գաղափարները, պատմություններն ու հայտնագործությունները և դրանով իսկ ոգեշնչելով այլոց առավել պատասխանատու մոտեցում ցուցաբերելուն։ «Բնապահպանական գաղափարները ընկած են նոր շարժունակության տարածմանն ուղղված մեր ջանքերի հիմքում»,- նշեց Սյորդ Քնիփինգը, Kia Europe-ի փոխտնօրենը մարքեթինգի գծով։
«Մենք կիսում ենք այս տեսլականը այնպիսի երիտասարդ ապրանքանշանների հետ, ինչպիսին են Odyssey Innovation-ը, Waterhaul-ը, Polyola-ն և SIEVE-ն, որոնց հետ համատեղ ստեղծում ենք պատասխանատու փորձառնություն։ Այն հարստացնում է մեր հաճախորդների կենսակերպը և նպաստում է դրական փոփոխություններին բոլոր ոլորտներում։»
Գործընկերությունը ուղղված է շարժունակության նկատմամբ ավելի պատասխանատու վերաբերմունքի ձևավորմանը, ինչն ավելի կայուն է դարձնում նաև հանգիստը։ Բոլոր հինգ ընկերություններն էլ իրենց գործունեության շրջանակներում վերամշակում են օվկիանոսից հանած թափոնները՝ վերածելով դրանք կենցաղում պիտանի ապրանքների։ Այդ ամենով հանդերձ ներդրվում են նաև տարբեր նորարար լուծումներ, որոնք նվազագույնի են հասցնում վնասակար ազդեցությունը շրջակա միջավայրի վրա և առավելագույնս նպաստում են աշխատանքի արդյունավետությանը։

ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ИНИЦИАТИВЫ ЕВРОПЕЙСКОГО ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ KIA
По случаю Всемирного дня океанов 2023 года Kia Europe объявила о начале сотрудничества с четырьмя стартапами-единомышленниками: Polyola, Odyssey Innovation, SIEVE и Waterhaul. Kia считает, что решения для устойчивого будущего не могут быть достигнуты одной организацией, а лишь созданием движения с партнерскими отношениями, работающими вместе для достижения общей цели. Эти партнерские отношения связаны с глобальными усилиями Kia по избавлению окружающей среды от пластика в рамках Партнерства по очистке океана и более широкому использованию материала при переработке.
Kia считает, что движение вдохновляет на идеи, а некоторые идеи вдохновляют на движение. Вот почему сегодня Kia «выводит в свет» новаторские бренды в области активного отдыха, отмечая их идеи, истории и инновации, а также вдохновляя других на более ответственный подход. «Экологичность лежит в основе нашего движения за создание новой мобильности», — сказал Сьорд Книппинг, вице-президент по маркетингу и продуктам Kia Europe.
«Мы разделяем это видение с такими молодыми брендами, как Odyssey Innovation, Waterhaul, Polyola и SIEVE, создавая ответственный опыт, который обогащает образ жизни наших клиентов и способствует позитивным изменениям благодаря ответственному движению вместе».
Партнерство направлено на поощрение более ответственного подхода к движению, что делает мобильность и отдых более устойчивыми. Все пять партнеров перерабатывают океанские отходы в товары для жизни и постоянно внедряют инновации, чтобы свести к минимуму свое воздействие на окружающую среду и максимально повысить эффективность своих продуктов.