Kia-ի երեք մոդել հաղթող է ճանաչվել 2023 թվականի «Լավագույն ավտոմեքենաներն ըստ արժեքի» ամենամյա մրցանակաբաշխության շրջանակներում, որը կազմակերպում է US News & World Report հանդեսը։ Այս տարի բարձրագույն մրցանակի են արժանացել 2023 թվականի Kia Sportage Hybrid-ը (լավագույն հիբրիդային ամենագնաց), Kia K5-ը (միջին չափսի լավագույն ավտոմեքենա) և Kia Rio-ն (լավագույն փոքրալիտրաժ ավտոմեքենա)։ Տասներկու տարբեր անվանակագերում հանձնվող մրցանակները բաժին են հասնում այն մոդելներին, որոնք առաջարկում են երկարատև արժեքի ու շահագործման լավագույն փորձառնության համադրությունը։
«U.S. News & World Report-ի շնորհած երեք Best Cars for the Money մրցանակները վկայում են մեր ամբողջ մոդելային շարքի գրավչության ու արժեքավորության մասին, և սա վերաբերում է թե՛ այնպիսի հայտնի մոդելների, ինչպիսին է Rio-ն, թե՛ մեր նորագույն նախագծերին, ինչպիսին է հիբրիդային Sportage-ը», — ասաց Սթիվեն Սենթերը, որը հանդիսանում է Kia America ստորաբաժանման գլխավոր օպերացիոն տնօրենն ու գործադիր փոխնախագահ։ «Չնայած մենք ձգտում ենք առաջարկել լավագույն դիզայնը, տեխնոլոգիաները, արտադրողականությունն ու հարմարավետությունը, միևնույն ժամանակ հասկանում ենք, որ մեր հաճախորդների համար առաջնահերթ է մնում ավտոմեքենայի արժեքը»։
Հաղթողները ընտրվել են որակի և արժեքի համադրության գնահատականի հիման վրա։ Որակի բնութագրերը գնահատվում են յուրաքանչյուր ավտոմեքենայի տեղով U.S. News & World Report հանդեսի կազմված լավագույն ավտոմեքենաների ռեյթինգում, իսկ արժեքը գնահատվում է իրացման գնի և հինգ տարվա շահագործման ընդհանուր ծախսերի համադրությամբ։

Три модели Kia были названы в числе лучших по версии авторитетного американского издания
Три модели Kia были признаны победителями ежегодной премии 2023 года «Лучшие автомобили по стоимости» от издания US News & World Report. В этом году высшие награды получили Kia Sportage Hybrid 2023 года (лучший гибридный внедорожник), Kia K5 (лучший автомобиль среднего размера) и Kia Rio (лучший малолитражный автомобиль). Награды, охватывающие 12 автомобильных категорий, присуждаются автомобилям и внедорожникам, которые представляют собой наилучшее сочетание долгосрочной ценности и отличного опыта владения.
«Эти три награды Best Cars for the Money от U.S. News & World Report свидетельствуют о привлекательности и ценности всей нашей линейки продуктов, от давно известных таких моделей, как Rio, до наших более поздних моделей, таких как гибридный внедорожник Sportage», — сказал Стивен Сентер, главный операционный директор и исполнительный вице-президент Kia America. «Несмотря на то, что мы стремимся предоставить максимум в дизайне, технологиях, производительности и комфорте, мы понимаем, что ценность всегда является главным приоритетом для наших клиентов».
Победители были выбраны на основе оценки сочетания качества и стоимости. Качество определяется характеристиками каждого автомобиля в рейтинге лучших автомобилей по версии U.S. News & World Report, а стоимость измеряется сочетанием цены реализации и общей стоимости владения за пять лет.