Kia ընկերությունը կշարունակի օժանդակել թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնությանը առնվազն մինչև 2028 թվականը՝ շարունակելով այս հաջողակ համագործակցությունը, որը սկիզբ է առել 2002 թվականին։ Որպես առաջնության մշտական գործընկեր և շեշտելու համար AO23-ի իր մասնակցության կարևորությունը, հունվարի 10-ին Kia-ն միջոցառում էր կազմակերպել Մելբուրն քաղաքի՝ Ֆեդերացիայի հրապարկում։ Դրան մասնակցեցին Kia-ի ղեկավարությունը, Ավստրալիայի թենիսի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները, ինչպես նաև առաջնության կրկնակի հաղթող, Kia-ի համաշխարհային դեսպան Ռաֆայել Նադալը։
Արարողության ընթացքում Kia-ն մրցաշարի պաշտոնատար անձանց հանձձնվեց 130 մեքենա, այդ թվում Carnival մինեվեններ, Sorento և Sportage ամենագնացներ և ամբողջովին էլեկտրական EV6 քրոսովերներ։ Այս տրանսպորտային միջոցները կապահովեն սպորտսմենների, պաշտոնական անձանց և հյուրերի անվատնգ, հարմարավետ տեղաշարժը Մելբուրնում մրցաշարի անցկացման ամբողջ ժամանակահատվածում (16–29 հունվարի)։ Ընթացիկ տարվա բաց առաջնության («AO23») շրջանակներում Kia-ն կներկայացնի ապագայի իր տեսլականը և կհաստատի միտվածությունը կայուն շարժունակության զարգացմանը՝ ոգեշնչելով թենիսի երկրպագոներին «Շարժումը գաղափարներ է ծնում» կարգախոսով։ «2023 թվականի Ավստրալիայի բաց առաջնությունը նշանավարում է Kia-ի հետ ունեցած երկարաժամկետ հարաբերությունների նոր մակարադակ, քանի որ մենք ուրախությամբ հայտարարում ենք ևս հինգ տարով՝ մինչև 2028 թ, պայմանագրի երկարացման մասին», — նշեց Արթուր Մարթինսը, Kia-ի հաճախորդների սպասարկման և բրենդի գլոբալ զարգացման բաժանմունքի ղեկավարը։ «Միջոցառումը հիանալի հնարավորություն է աշխարհին ներկայացնել Kia-ի կորպորատիվ տեսլականը որպես էկոլոգիապես անվտանգ ավտոմոբիլային լուծումների մատակարար», — հավելեց նա։
Ի լրումն հատուկ մշակված գովազդային արշավների և թվային կոնտենտի հավաքածուի ցուցադրությանը, Kia-ն կազմակերպել էր Ռաֆա Նադալի հիմնադրամից ֆինանսավորվող 20 երեխաների այցելությունը Kia Clubhouse միջոցառմանը, որը թույլ կտա երեխաներին անմոռանալի տպավորություններ ստանալ այնպիսի իրադարձություններից, ինչպիսին են Ռոդ Լեյվերի մարզադաշտում թենիսի խաղերին հետևելը և Մելբուրնում կայանալիք զանազան մշակութային միջոցառումներին մասնակցելը։

Kia продлила свою поддержку Открытого чемпионата Австралии по теннису до 2028 года, продолжив весьма успешное партнерство бренда с престижным теннисным турниром Большого шлема, стартовавшее в 2002 году. Чтобы отметить свою постоянную роль основного партнера Открытого чемпионата Австралии по теннису и подчеркнуть свое особое участие в AO23, 10 января Kia провела официальную церемонию передачи автомобилей на площади Федерации в Мельбурне. В мероприятии приняли участие руководители Kia и федерации тенниса Австралии, а также двукратный чемпион Открытого чемпионата Австралии по теннису и глобальный посол Kia Рафаэль Надаль.
Во время церемонии Kia предоставила официальным лицам турнира парк из 130 автомобилей, в том числе популярный минивэн Carnival, внедорожники Sorento и Sportage и полностью электрический кроссовер EV6. Транспортные средства обеспечат безопасное, удобное и эффективное передвижение игроков, официальных лиц матча и VIP-персон по Мельбурну на протяжении всего турнира (16–29 января). На Открытом чемпионате Австралии по теннису 2023 («AO23») Kia представит свое видение будущего и приверженность устойчивой мобильности, вдохновляя поклонников тенниса своим девизом «Движение вдохновляет идеи». «Открытый чемпионат Австралии 2023 года знаменует собой особый момент в давних отношениях Kia с турниром, поскольку мы с радостью объявляем о продлении нашего партнерства еще на пять лет до 2028 года», — сказал Артур Мартинс, руководитель отдела глобального бренда и обслуживания клиентов Kia. «Мероприятие представляет собой идеальную глобальную демонстрацию корпоративного видения Kia как поставщика экологически безопасных автомобильных решений», — добавил он.
В дополнение к презентации набора специально разработанных рекламных кампаний и цифрового контента в ходе AO23, Kia также организовала визит 20 детей из Фонда Рафы Надаля на мероприятие Kia Clubhouse, которое позволит детям получить незабываемые воспоминания о таких событиях, как просмотр матчей АО на арене Рода Лейвера, а также участие в различных культурных мероприятиях, проходящих в Мельбурне.