Կատարում ավարտվեց ֆուտբոլի աշխարհի 22-րդ առաջնությունը, որի եզրափակիչում բախտը մի փոքր ավելի բարյացակամ գտնվեց Արգենտինայի ազգային հավաքականի նկատմամբ։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, միջոցառման գլխավոր գործընկերներից մեկը դարձավ KIA ընկերությունը, որը արդեն երկար տարիներ է, ինչ մասնակցում է մոլորակի կարևորագույն սպորտային իրադարձություններին։
Այսպես, Աշխարհի առաջնության անցկացման ժամանակահատվածում տարբեր նխատակներով օգտագործվել է Kia մակնիշի՝ ընդհանուր առմամբ 297 մարդատար ավտոմեքենա և 70 ավտոբուս, որոնք ապահովել են խաղացողների, մրցավարների, ՖԻՖԱ-ի անձնակազմի և կազմակերպիչների անվտանգ և հարմարավետ տեղաշարժը։ Ավտոպարկը ներառում էր նաև Kia-ի թողարկած 80 էկոլոգիապես մաքուր ավտոմեքենա, այն է՝ 30 հատ EV6 GT-Line, 30 հատ Sorento Plug-in Hybrid և 20 հատ Niro Plug-in Hybrid մոդելները, որոնք իրենց նպաստը ունեցան աշխարհի առաջնության իմիջը ձևավորելու հարցում։
Այս իրադարձությունը նշանավորելու համար Kia-ն և ՖԻՖԱ-ն թողարկել են հատուկ վավերագրական ֆիլմ, որը կարելի է դիտել ֆեդերացիայի՝ «FIFA+» անվանումը կրող OTT-հենահարթակում։ Ֆիլմի նկարահանմանը մասնակցել են այնպիսի հայտնի ֆուտբոլիստներ, ինչպիսին են ֆրանսիացի Միկայել Սիլվեստրը և հոլանդացի Նայջլ դը Յոնգը, որոնց ուղեկցությամբ EV6 GT-Line մոդելի ղեկին Կատարում տեղաշարժվում էր հանրահայտ մարզական լրագրող Ադամ Հանթը։
Բացի այդ ֆան-գոտում ներկայացված էին Kia-ի այլ մոդելներ, ինչպիսին է, օրինակ, EV9 կոնցեպտը, ինչպես նաև նոր Sportage-ն ու EV6 GT-ն՝ Kia-ի ամենահզոր սերիական մոդելը, որի ուժային ագրեգատը զարգացնում է 576 ձ․ուժ հզորություն և թույլ է տալիս 0-100 կմ/ժ արագությունը զարգացնել 3,5 վայրկյանում։
Ներկայացված ավտոմեքենաները հասանելի էին ոչ միայն մրցաշարին ներկա գտնված միլիոնաոր երկրպագուներին, այլև 39 երկներից հրավիրված հատուկ հյուրերի, ինչպես նաև 17 երկիր ներկայացնող 64 երիտասարդ ֆուտբոլիստների համար, որոնց Kia-ն հնարավորություն էր տվել անձամբ դիտել խաղերը «Ոգեշնչման ճանապարհ» ծրագրի շրջանակներում։

В Катаре завершился 22-ой Чемпионат мира по футболу, где в финале удача улыбнулась национальной сборной Аргентины. Как мы уже рассказывали, одним из главных партнеров мероприятия стала компания KIA, которая уже долгие годы принимает участие в самых главных спортивных событиях на планете.
Так, в период проведения Чемпионата мира по футболу FIFA 2022™ было использовано в общей сложности 297 автомобилей и 70 автобусов марки Kia, что обеспечило безопасное и удобное передвижение игроков, судей, руководства ФИФА и персонала. Автопарк включал также 80 экологически чистых автомобилей Kia (30 автомобилей EV6 GT-Line, 30 автомобилей Sorento Plug-in Hybrid и 20 автомобилей Niro Plug-in Hybrid), которые внесли свой вклад в создание нового имдижа чемпионата мира по футболу.
Чтобы отметить это событие, Kia и FIFA выпустили документальный фильм «Дорога к вдохновению — представленный Kia», который теперь доступен на OTT-платформе FIFA «FIFA+». В нем участвуют легендарные игроки Микаэль Сильвестр (Франция) и Найджел де Йонг (Нидерланды), которые помогают международному спортивному ведущему Адаму Ханту перемещаться по Катару на EV6 GT-Line.
Кроме того, в фан-зоне были представлены и другие модели KIA, такие как новый концепт EV9, а также новый Sportage и EV6 GT, самый мощный серийный автомобиль Kia с мощностью 576 л.с. и ускорением от 0 до 100 км/ч за 3,5 секунды.
Их увидели не только миллионы болельщиков, присутствовавших на турнире, но и 250 гостей из 39 стран и 64 молодых талантливых футболистов из 17 стран, которые были выбраны Kia для получения возможности лично посмотреть матч в рамках программы «Дорога к вдохновению».