Սկսած 2007 թվականից Kia-ն հանդիսանում է ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական ավտոմոբիլային գործընկերը՝ իր լայն մոդելային շարքից կազմակերպությանը տրամադրելով մեքենաներ և բացի այդ մեծացնելով ճանաչելիությունը զանազան մարքեթինգային միջոցառումների և գովազդային արշավների օգնությամբ։ Ահա թե ինչու, նոյեմբերի 20-ից դեկտեմբերի 18-ը Քատարում կայանալիք 2022 թվականի Աշխարհի առաջնությանն ընդառաջ, ընկերությունը նախաձեռնել է հերթկան գլոբալ արշավը։
Kia-ի հիմնական ուղերձի ոգուն հավատարիմ՝ «Ոգեշնչում։ Բոլորիս համար», ընկերությունը կներկայացնի մի շարք նախաձեռնություններ, որոնք կարտացոլեն ապրանքանշանի հավատարմությունը սպորտին, ինչպես նաև այն ներդրումը, որի շնորհիվ KIA-ն միավորում է իրենց թիմի հաղթանակին հավատացող բոլոր երկպագուներին։ Բացի այդ, ընկերությունը սոցիալական ցանցերում սկիզբ է դնում #KiaInspireTogether արշավին՝ ոգեշնչելով ֆուտբոլի սիրահարներին ստեղծել սեփական օգտատիրական կոնտենտը (UIC), որը կարտացոլի սիրելի թիմերի հանդեպ ունեցած վերաբերմունքը։ Առավել ստաված տեսանյութերը Kia-ն կօգտագործի իր հոլովակներում, իսկ այդ հոլովակներն էլ իրենց հերթին կցուցադրվեն աշխարհի առաջնությունն ընդունող մարզադաշտերում։
Որպես ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական գործընկեր Kia-ն կտրամադրի նաև մի շարք ավտոմեքենաներ, որոնք կապահովեն 2022 թվականի Աշխարհի առաջնության մասնակիցների՝ խաղացողների, մրցավարների, մարզիչների, կազմակերպիչների, անվտանգ և հարմարավետ տեղաշրժը։ Ընդհանուր 297 ավտոմեքենաներին (ներառյալ Telluride, Sorento, Sportage և Carnival մոդելները) կավելանան նաև Kia-ի ամենանոր մոդելեները՝ EV6 GT-ն, Sorento PHEV-ը և Niro PHEV-ը, ինչպես նաև 70 ավտոբուս։

KIA НАЧАЛА КОМПАНИЮ, ПРИУРОЧЕННУЮ К ЧЕМПИОНАТУ МИРА ПО ФУТБОЛУ
С 2007 года Kia является официальным автомобильным партнером ФИФА, поставляя автомобили из своей широкой модельной линейки на мероприятия ФИФА и повышая узнаваемость бренда с помощью различных маркетинговых мероприятий и рекламы на стадионах. Поэтому в преддверие Чемпионата мира по футболу 2022 Kia начала глобальную кампанию, запустив несколько маркетинговых мероприятий, связанных с турниром, который пройдет с 20 ноября по 18 декабря в Катаре.
В соответствии с ключевым мессиджем Kia - «Вдохновение. Во всех нас», компания представит ряд инициатив, демонстрирующих приверженность бренда спорту, а также его вклад в объединение людей со всего мира в их вере в то, что у их команды есть шанс достичь самой вершины. Кроме того, бренд начнет кампанию #KiaInspireTogether в социальных сетях, поощряя футбольных фанатов создавать собственный пользовательский контент (UIC), демонстрируя любовь к своим командам. Kia будет использовать лучшие образцы в качестве ярких видеороликов, а видеоролики в конечном итоге будут демонстрироваться на стадионах.
Как официальный партнер Kia предоставит FIFA парк транспортных средств для использования во время Чемпионата мира по футболу 2022, который обеспечит безопасное и удобное передвижение игроков, судей, руководства и персонала. К 297 различным автомобилям (включая Telluride, Sorento, Sportage и Carnival) добавятся 80 самых экологичных моделей Kia (линейка EV6 GT, Sorento PHEV и Niro PHEV), а также 70 автобусов.