Kia-ն արժանացել է 2022 Red Dot Award մրցանակի։
Kia-ն արժանացել է ևս մեկ հեղինակավոր մրցանակի, այս անգամ 2022 Red Dot Award մրցույթում, Սեուլում գտնվող և «EV6 Unplugged Ground» անվանումը ստացած բրենդավորված մշակութային տարածքի համար։ Նորարարական համալիրը, որտեղ հաճախորդները կարող են ծանոթանալ EV6 մոդելին առավել ժամանցային և ստեղծագործական միջավայրում, ճանաչվել է լավագույնը «Ինտերիերի ճարտարապետություն և դիզայն» անվանակարգում։
«EV6 Unplugged Ground» նախագծի շնորհիվ Kia-ն կրկին հիշեցնում է նորացված ֆիրմային ոճի և առաջին էլեկտրական ավտոմեքենայի մասին, ինչպես նաև ստեղծում է բացարձակ եզակի տարածք։ Սկսած փորձարարական գոտիներից և թեստ-դրայվերից, մինչև մասնագիտական խորհրդատվությունը, հաճախորդները թաթախվում են ապագա շարժունակության մթնոլորտի մեջ՝ Սեւոլի առավել սիրված շրջաններից մեկում՝ Սենգսուում, որը հաճախ անվանում են «կորեական Բրուկլին»։
««EV6 Unplugged Ground» նախագծի գլխավոր նպատակը նոր իրականության հանդեպ վերաբերմունք արտահայտելն է, ներառյալ վերամշակումը, բնապահպանությունը, ապագայի շարժունակությունն ու էլեկտրամոբիլները։ Մենք ընտրեցինք Սենգսուն, քանի որ այս շրջանը նույնպես ժամանակին վերածնվել է այնպես, ինչպես Kia ապրանքանշանը», — հայտարարել է Ջի-Մին Կիմը, Կորեայում Kia-ի բիզնես-ռազմավարության խմբի ղեկավարը։ «Այն, որ այս տարածքը արժանացել է Red Dot-ի առաջատար փորձագետների գնահատականին, ոգեշնչում է Kia-ի բոլոր աշխատակիցներին»։
Բացի այդ, պետք է նշել, որ Եվրոպայում տարվա լավագույն ավտոմեքենայի կոչմանը արժանանալուց հետո, Kia EV6-ը ստացել է ևս երկու մրցանակ Red Dot Awards-ից՝ առաջադեմ դիզայնի և նորարարական տեխնոլոգիաների համար։
Հիշեցնենք, որ Red Dot Design Award մրցանակաբաշխությունը աշխարհի առավել հեղինակովոր ոլորտային իրադարձություններից մեկն է։ Այն յուրաքանչյուր տարի անցկացվում է Հյուսիսային Ռեյն-Վեսթֆալիա երկրամասի Design Zentrum կենտրոնում և բաղկացած է երեք խմբերից՝ ապրանքային դիզայն, բրենդային և հաղորդակցային դիզայն և կոնցեպտուալ դիզայն։ Մրցանակի պատմությունը սկսվել է դեռ 1955 թվականից, իսկ այս տարի հաղթողներին որոշել է թվով հիսուն անկախ դիզայներներից, գիտնականներից և լրագրողներից բաղկացած ժյուրին։

Kia удостоилась еще одной награды в конкурсе 2022 Red Dot Award за брендированное культурное пространство под названием «EV6 Unplugged Ground», расположенное в Сеуле. Инновационный комплекс, где посетители могут приобщиться к модели EV6 в наиболее развлекательной и креативной манере, получил премию в категории «Лучшая архитектура и дизайн интерьера».
С помощью «EV6 Unplugged Ground» Kia заявляет об обновленном фирменном стиле и первом электрическом автомобиле, а также создать абсолютно уникальное пространство. Начиная от экспериментальных зон и тест-драйвов, до экспертных консультаций, посетители погружаются в атмосферу будущей мобильности в одном из популярных районов Сеула, Сенгсу, который часто называют «корейским Бруклином».
«Цель проекта «EV6 Unplugged Ground» заключалась в том, чтобы выразить отношение к новой реальности — переработке, экологичности, мобильности будущего и электромобилях. Мы выбрали Сенгсу, потому что это был район, который также когда-то возродился, как и бренд Kia», — сказал Джи-Мин Ким, руководитель группы бизнес-стратегии Kia в Корее․ «То, что это пространство получило признание престижных экспертов по дизайну Red Dot, является огромным стимулом для всех в Kia».
Кроме того, стоит указать, что после получения награды в качестве лучшего автомобиля года в Европе, Kia EV6 удостоился двух премий Red Dot Awards за передовой дизайн и инновационные технологии.
Напомним, что премия Red Dot Design Award является одной из наиболее престижных отраслевых премий в мире. Она присуждается ежегодно в центре Design Zentrum в земле Северный Рейн-Вестфалия, и состоит из трех категорий: продуктовый дизайн, брендовый и коммуникационный дизайн, а также концептуальный дизайн. История премии отсчитывается от 1955-го года, и в этом году в распределении наград принимали участие 50 членов жюри, состоящего из независимых дизайнеров, ученых и журналистов.