Kia EV6–ը Գերմանիայում արժանացել է “Տարվա ավտոմեքենա 2022” մրցանակին
Լիովին նոր էլեկլտրական Kia EV6 քրոսովերը արժանացել է Գերմանիայում շնորհվող “Տարվա ավտոմեքենա 2022” (GCOTY) մրցանակին “Պրեմիում” անվանակարգում։ Քսան առաջատար ավտոմոբիլային լրագրողներից բաղկացած ժյուրին հաղթողին որոշելու համար գնահատել է 25000-ից մինչև 50000 եվրո արժողությամբ ավտոմեքենաները։ Այստեղ EV6-ն առաջ է անցել բազում լուրջ մրցակիցներից, ինչպիսին են, օրինակ, Hyundai IONIQ 5, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron և Mercedes-Benz C-Class մոդելները։
“EV6-ը ոչ միայն Kia-ի առաջին մոդելն է, որը կառուցվել է մեր նոր Electric-Global Modular Platform (E-GMP) հենահարթակի հիման վրա, այլև առաջին ավտոմեքենան է, որում մարմնավորվել է “Հակադրությունների միավորման” (Opposites United) մեր նոր փիլիսոփայությունը, որն արտացոլվում է արդեն տարբերանշանում”, - հայտարարեց Լյուկ Դոնքվորկեն՝ Hyundai Motor Group-ի գլխավոր կրեատիվ տնօրենը։ “Հրաշալի է գրանցել, որ EV6-ը արժանացել է գերմանական “Տարվա ավտոմեքենա 2022” մրցանակին”, - հավելեց է Ջեյսոն Ջոնը՝ Kia Europe-ի նախագահը։ “Մինչ մենք սկսում ենք մեր նորարարական քրոսովերի առաջին մատակարարումները, այս մրցանակը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ EV6-ը սահմանում է ընթացքի պաշարի, արտադրողականության, ներքին հարմարավետության և տեխնոլոգիաների բարձր չափորոշիչներ։”
Ի լրումն երեք հիմնական՝ “Կոմպակտ” (մինչև 25 000 եվրո), “Պրեմիում” (25-50 000 եվրո) և “Լյուքս” (50 000 եվրոյից բարձր) անվանակարգերի, ժյուրին հաղթողներ էր ընտրում նաև “Նոր էներգիա” անվանակարգում, որտեղ ներկայացված էին բացառապես էլեկտրական և ջրածնային մոդելներ։ Այստեղ ևս Kia EV6 քրոսովերը լավագույնս դրսևորեց իրեն՝ առաջնությունը զիջելով միայն նույն հենահարթակի վրա կառուցված Hyundai IONIQ 5 մոդելին։

Абсолютно новый электрический кроссовер Kia EV6 удостоился награды “Автомобиль года 2022” в Германии (GCOTY) в номинации “Премиум”. Главное жюри, состоящее из двадцати ведущих автомобильных журналистов, для определения победителя оценивала автомобили в ценовой категории от 25000 до 50000 евро. EV6 опередил многих серьезных соперников, в том числе такие модели, как Hyundai IONIQ 5, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron и Mercedes-Benz C-Class.
“EV6 – не только первая модель Kia, построенная на базе нашей новой платформы Electric-Global Modular Platform (E-GMP), но это также первый автомобиль, в котором воплотилась наша новая философия “Единения противоположностей” (Opposites United), отраженная уже в новом логотипе”, - заявил Люк Донкеворке, главный креативный директор Hyundai Motor Group. “Замечательно видеть, что EV6 победила в премии “Автомобиль года 2022” в Германии”, - добавил Джейсон Джон, президент Kia Europe. “Пока мы собираемся осуществить первые поставки нашего инновационного кроссовера, эта награда ещё раз подтверждает, что EV6 задает высокие стандарты запаса хода, производительности, внутреннего комфорта и технологий.”
В дополнение к трем основным категориям, которые включали такие номинации как “Компакт” для машин стоимостью меньше 25000 евро, “Премиум” - для автомобилей ценовой категории 25-50 тысяч евро и “Люкс” – в сегменте свыше 50 000 евро, жюри выбирало победителей и в номинации “Новая энергия”, где были представлены модели, работающие исключительно на электричестве и водороде. И здесь кроссовер Kia EV6 показал себя с лучшей стороны, уступив первенство только победителю – соплатформенному Hyundai IONIQ 5.