Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկներում KIA տարածաշրջանային գրասենյակը հուլիսի մեկին պաշտոնապես ներկայացրեց ընկերության նորացված տարբերանշանը, որը կոչված է խորհրդանշել բրենդի նոր փիլիսոփայությունը։ Այն արտացոլվում է հակադրությունների միավորման (Opposite United) և ոգեշնչող շարժման (Movement that inspires) գաղափարներում։ Միջոցառմանը մասնակցեցին ինչպես ընկերության ներկայացուցիչները, այպդես էլ Ռուսաստանի, Հայաստանի, Բելարուսի և Ղազախստանի ավտոլրագրողները։
Միջոցառման բացման խոսքում ընկերության նախագահ Քիմ Չժին Խան նշեց բրենդի ձևափոխման կարևորությունը, որը պատրաստ է դիմակայել ավտոարտադրողների առջև ծառացած մարտահրավերներին, և առաջին հերթին խոսքը մակնիշի մոդելային շարքի էլեկտրականացման մասին է։ Որպես ասվածի ապացույց հանդես էր գալիս մոսկովյան SAP-կենտրոնի սրահում ներկայացված EV6 էլեկտրամոբիլը՝ ամենաբարձր GT համալրմամբ։
Արդեն ընթացիկ տարվա երրորդ եռամսյակին Kia ավտոմեքենաների մեծ մասը, սկսած ռեսթայինգային Cerato-ից, կստանա նոր լոգոտիպ։ Մինչև տարվա ավարտը տրանսֆորմացիան կներառի գրեթե ամբողջ մոդելային շարքը, իսկ գործընթացի ավարտին շուկա կհանվի հինգերորդ սերնդի Sportage քրոսովեր, որը իրավմամբ համարվում է հարավկորեական ապրանքանշանի առավել սիրված մոդելը։
«Ոգեշնչող շարժում» (Movement that inspires)՝ ահա այսպիսին կլինի ընկերության կարգախոսը, որը կատարելապես արտացոլվում է կոնտրաստային սև-սպիտակ գույների, լրացուցիչ ջերմ երանգների և նույնիսկ ընկերության նոր լոգոտիպի մեջ, որն առանձնանում է դեպի վեր ձգվող դինամիկ գծերով։
Այսուհետ Kia-ն դադարում է լինել միայն ավտոարտադրող՝ փոխարենը առաջարկելով ծառայությունների մի այնպիսի համակարգ, որը կոչված է հարստացնել ցանկացած Kia ավտոմեքենա ունենալու կամ վարելու փորձառնությունը։ Այդ նպատակով ընկերությունը ոչ միայն պատրաստվում է այնպիսի նոր տեխնոլոգիաներ ներդնել, ինչպիսին է Kia Connect հավելվածը, որը ապահովում է ավտոմեքենայի հետ փոխազդեցության բարձր մակարդակ։ Ընկերությունը նպատակ է դրել նման տեխնոլոգիաները դարձնել առավել մատչելի՝ հետզհետե կիրառելով դրանք մակնիշի բոլոր ավտոմեքենաներում։

Первого июля региональный офис KIA в России и странах СНГ официально представил обновленный логотип компании, который призван символизировать новую философию бренда, заключенную в идее Opposite United, или единства противоположностей. В мероприятии приняли участие представители самой компании, а также журналисты из автомобильных изданий России, Армении, Белоруссии и Казахстана.
В ходе мероприятия президент компании Ким Чжин Ха отметил безусловную важность трансформации бренда, который готов противостоять всем тем вызовам, которые стоят перед автопроизводителями, и в первую очередь речь об электрификации модельного ряда. В качестве доказательства сказанному выступал выставленный в зале московского SAP-центра электромобиль EV6 в топовой модификации GT.
Уже к третьему кварталу текущего года большинство автомобилей Kia обзаведутся новым логотипом, начиная с рестайлингового Cerato. К концу года трансформация затронет практически весь модельный ряд, а венцом всего процесса станет выход на рынок пятого поколения наиболее популярной модели южнокорейской марки – кроссовера Sportage.
«Движение, которое вдохновляет» (Movement that inspires) – вот отныне слоган компании, идеально воплощающийся в сочетании контрастных черно-белых тонов, теплых дополнительных оттенков и даже в новом логотипе компании, отличающимся динамичными восходящими линиями.
Kia отныне перестает быть простым автопроизводителем, взамен предлагая целый комплекс услуг, призванный обогатить опыт владения или эксплуатации любого автомобиля Kia. Для этого компания не только намерена внедрять новые технологии, такие как, например, приложение Kia Connect, которое обеспечивает высочайший уровень взаимодействия с автомобилем. Компания намерена сделать подобные технологии максимально доступными, постепенно внедряя их практически во все модели марки.