Kia-ն գործարկել է վիրտուալ ավտոսրահի հարթակ:
Kia Motors ընկերությունը հայտարարել է «Live Stream Showroom» հարթակի գործարկման մասին, որը թույլ կտա հաճախորդներին անհատական եղանակով վիրտուալ այցելություն կատարել Kia-ի դիլերական կենտրոններ: Նոր հարթակը առաջնահերթություն է տալիս հաճախորդների հարմարությանը և խոստանում է ֆիզիկական այցելությանը հավասար հագեցած թվային փորձառնություն:
«Live Stream Showroom»-ը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին իրական ժամանակում տեսաայցելություն կատարել Kia-ի համապատասխան դիլերական կենտրոն: Այդ ընթացքում հաճախորդները կստանան անհատական խորհրդատվություն, իսկ վաճառքի մասնագետները կպատասխանեն հարցերին, ինչպես նաև կցուցադրեն ընտրված մոդելների տեխնոլոգիական և ֆունկցիոնալ հագեցվածությունը: Հարթակի ստեղծման համար հիմք են հանդիսացել Kia-ի ունեցած տվյալները, որոնք վկայում են, որ հաճախորդների 83 տոկոսը մինչև գնում կատարելը տեղեկություններ են փնտրում համացանցում, իսկ դրանց 47 տոկոսն իր հերթին պատրաստ է նույնիսկ գնումը կատարել առցանց եղանակով: Այս նախագիծը իրականացվում է «Plan S» ռազմավարական ծրագրի շրջանակներում, որը միտված է ավտոմոբիլային ոլորտում մակնիշի առաջատար դիրքերը ամրապնդելուն:
Սկզբնական շրջանում այն հասանելի կլինի Քաթարում, Սաուդյան Արաբիայում և Պաքիստանում, ինչից հետո կթողարկվի նաև Քուվեյթում, Բահրեյնում և Հարավային Աֆրիկայում՝ պահպանելով գլոբալ տարածում ստանալու հնարավորությունը:

Корпорация Kia Motors объявила о запуске платформы «Live Stream Showroom», которая позволит клиентам совершать виртуальные походы в дилерские центры Kia. Новая программа нацелена на удобство пользователей и обещает насыщенный цифоровй опыт, сравинмый с физическим посещением салона.
«Live Stream Showroom» позволяет клиентам в реальном времени виртуально посещать выбранный шоурум Kia. В ходе визита посетитель получит индивидальную консультацию, а специалист по продажам ответит на вопросы и продемонстрирует технологические и функциональные особенности выбранных моделей. Основанием для запуска платформы, послужили данные, собранные Kia, которые свидетельствуют, что 83 процента клиентов перед покупкой ищут информацию в интернете, а еще 47 процентов из них готовы покупать машины онлайн. Проект запущен в рамках стратегической программы «Plan S», направленной на подтверждение лидерства бренда в автомобильной индустрии.
На начальном этапе платформа будет доступна в Катаре, Саудовской Аравии и Пакистане, после чего будет запущена также в Бахрейне, Кувейте и Южной Африке. Окончательная цель – глобальный запуск.