Kia Motors ընկերությունը արդեն 19-րդ տարին անընդմեջ թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնության՝ Australian Open 2020 մրցաշարի կազմակերիպիչներին ապահովում է ավտոմեքենաներով: Հիշեցնենք, որ սա թենիսի խոշարագույն մրցաշարն է Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում:
Ավտոմեքենաների պաշտոնական փոխանցման արարողությունը կայացավ Մելբուրն քաղաքի Ֆեդերացիայի հրապարակում: Այն անցկացրեց Kia ապրանքանշանի համաշխարհային դեսպան և Մեծ Սաղավարտի մրցաշարերի 19-ակի հաղթող Ռաֆայել Նադալը՝ ներկայացնելով 130 Kia ավտոմեքենաները, ներառյալ մարդատար Carnival մինիվենը, Sorento արտաճանապարհայինը և Stinger ֆասթբեքը: Հունվարի 20-ից մինչև փետրվարի 2-ը բոլոր այս ավտոմեքենաները կծառայեն մարզիկներին, կազմակերպիչներին և VIP-հյուրերին՝ ապահովելով նրանց հարմարավետությունն ու անվտանգությունը: Այս տարի Kia-ն կհամագործակցի նաև Uber ծառայության հետ՝ վերջինին տրամադրելով 30 Seltos քրոսովեր: Այսպես կոչված Kia Fan Fleet-ը հասանելի կլինի հավելվածի օգտատերերին Մելբուրնի կենտրոնական հատվածներում և երկրպագուներին անվճար կհասցնի մինչև Մելբուրն-պարկի կորտերը:
«Մենք հպարտանում ենք Kia-ի հետ ունեցած երկարամյա համագործակցությամբ, որն ամենա տևականն է ավստրալիական սպորտի պատմության մեջ», - միջոցառման ընթացքում հայտարարեց Australian Open-ի տնօրեն Քրեյգ Թիլին: «Բավական է Մելբուրնի փողոցներում նկատեք Kia-ի 130 ավտոմեքենաներից մեկը, անմիջապես պարզ է դառնում, որ եկել է Australian Open-ի ժամանակը: Բրենդավորված Kia-ները լրացուցիչ վառ երանգներ են հաղորդում Ավստրալիայի բաց առաջնությանը՝ տեղաշարժվելով Մելբուրնով և ի վերջո նպաստելով մրցաշարի արդյունավետ կազմակերպմանը:»

Компания Kia Motors уже 19-ый год подряд обеспечивает автомобилями организаторов открытого чемпионата Австралии по теннисy Australian Open 2020, турнира, который является самым крупным теннисным соревнованием в Азиатско-Тихоокеанском регионе.
Церемония официальной передачи автомобилей состоялась на площади Федерации в Мельбурне. В ней принял участие всемирный посол бренда Kia и 19-кратный победитель турниров Большого Шлема Рафаэль Надаль, который представил 130 автомобилей Kia, включая такие модели, как пассажирский минивен Carnival, внедорожник Sorento и фастбек Stinger. С 20-го января по 2-ое февраля все автомобили будут перевозить спортсменов, организаторов и VIP-персон, обеспечивая комфорт и безопасность. Кроме того, в этом году Kia будет сотрудничать с сервисом Uber, предоставив последнему 30 кроссоверов Seltos. Так называемый Kia Fan Fleet будет доступен пльзователям приложения в границах центрального делового района Мельбурна и бесплатно доставит болельщиков до кортов Мельбурн-парка.
“Мы гордимся нашим давним партнерством с Kia, которое является самым долгим в истории австралийского спорта”, - заявил во время церемонии директор Australian Open Крейг Тили. “Как только вы видите 130 автомобилей Kia на улицах Мельбурна, вам сразу становится понятно, что наступило время Australian Open. Брендированные Kia привносят дополнительные яркие ноты в чемпионат Австралии, курсируя по Мельбурну и в конечном итоге способствуя успешной организации турнира.”