Kia-ն արժանացել է 2019 Women’s World Car of the Year մրցանակների:
Kia ընկերությունը արժանացել է «Women’s World Car of the Year» (“Տարվա ավտոմեքենա կանանց համար”) միջազգային մրցանակաբաշխության երկու մրցանակի: Kia XCeed մոդելը առաջինն է ճանաչվել «Լավագույն քաղաքային ավտոմեքենա» անվանակարգում, իսկ Kia Soul EV-ն ստացել է «Կանաչ ավտոմեքենա» մրցանակը: Kia-ն դարձել է միակ ավտոարտադրողը, որը մրցանակակի է արժանացել երկու տարբեր անվանակարգերում: Մրցանակները հանձնվել էն Դուբայի միջազգային ավտոսրահի շրջանակներում, իսկ հաղթողներին ընտրել է աշխարհի 34 երկիր ներկայացնող 41 կին-լրագրող:
Hyundai Motor Group խմբի փոխնախագահ և ապրանքների գծով ղեկավար Թոմաս Շեմերան, մեկնաբանելով նվաճումը, նշեց. «Այս տարի շուկա հանվելու պահիցС Kia XCeed և Kia Soul EV մոդելները վայելում են այն սպառողների համակրանքը, որոնք ինչ-որ նոր բան են որոնում քաղաքային քրոսովերների անընդհատ աճող դասում: Ուրախ ենք, որ այս նոր մոդելները արժանացել են միջազգային ժյուրիի ճանաչմանը, քանի որ թե XCeed-ը, թե Soul EV-ն նույնաստիճան գրավիչ են տարբեր սեգմենտների հաճախորդների համար»:
Kia XCeed-ը քաղաքային քրոսովեր է, որը համատեղում է կոմպակտ ամենագնացի պրակտիկությունը, սպորտային խառնվածքն ու հեչբեքին բնորոշ գրավիչ կառավարելիությունը: Անվտանգության, կապի և ժամանցի առաջադեմ տեխնոլոգիների հավաքածուն դարձնում է XCeed-ը իր դասի ամենատեխնոլոգիական ավտոմեքենաներից մեկը: Վերջերս Kia XCeed -ը ճանաչվել է Գերմանիայում շնորհվող «Ոսկե ղեկ» (Das Goldene Lenkrad) մրցանակի հաղթող «Մինչև 35 000 եվրո արժողությամբ լավագույն ավտոմեքենա» անվանակարգում:
Նոր Kia Soul EV-ն քաղաքային քրոսովերների սիրահարներին առաջարկում է ընթացքի անհավանական պաշար և արտանետումների զրոյական մակարդակ: Բացառապես էլեկտրական քարշակմամբ աշխատող Soul EV-ն հասանելի է միջին և մեծ ընթացքի պաշարով: Ընդ որում երկու տարբերակներն էլ գերազանցում են մրցակիցներին թե հզորության, թե հաղթահարվող տարածության ցուցանիշներով:

Kia удостоилась двух наград международной премии «Women’s World Car of the Year» (“Автомобиль года для женщин”). Модель Kia XCeed получила награду в номинации «Лучший городской автомобиль», а Kia Soul EV - премию «Зеленый автомобиль». Kia стала единственным производителем, получившим награды в двух разных категориях. Награждение состоялось в рамках Международного автосалона в Дубае, а победителей выбирало авторитетное жюри, состоящее из 41 женщины-журналиста из 34 стран мира.
Томас Шемера, исполнительный вице-президент и глава подразделения продуктов Hyundai Motor Group, комментируя это достижение, отметил: «С момента выхода на рынок в этом году Kia XCeed и Kia Soul EV оказались чрезвычайно популярными среди тех потребителей, которые ищут что-то новое в растущем классе городских кроссоверов. Мы рады, что эти новые модели были признаны международным жюри, поскольку и XCeed, и Soul EV одинаково привлекательны для разных сегментов клиентов».
Kia XCeed - это городской внедорожник, сочетающий в себе практичность компактного внедорожника, спортивную начинку и привлекательную управляемость хэтчбека. Набор передовых технологий безопасности, подключения и информационно-развлекательных технологий XCeed делает его одним из самых высокотехнологичных автомобилей в своем классе. Kia XCeed недавно был признан «Лучшим автомобилем стоимостью менее 35 000 евро» в рамках популярной немецкой премии «Золотой руль» (Das Goldene Lenkrad).
Новый Kia Soul EV предлагает большой запас хода с нулевым уровнем выбросов для клиентов в классе городских кроссоверов. Работающий исключительно на электрической тяге Soul EV предлагает покупателям выбор между средней и большой дальностью. При этом оба варианта отличаются большей мощностью и запасом хода по сравнению с электрическими конкурентами.