Kia Forte և Cadenza մոդելները արժանացել են հեղինակավոր Autopacific Vehicle Satisfaction Awards մրցանակի:
Kia Motors America (KMA) ստորաբաժանումը նշում է իր կրկնակի հաղթանակը սպառողական բավարարվածության Autopacific Vehicle Satisfaction Awards (VSA) հեղինակավոր մրցույթում, քանի որ 2019 մոդելային տարվա Forte և Cadenza սեդանները առաջինն էին իրենց սեգմենտներում: Ընդ որում Forte-ն առաջ անցավ մի քանի ուժեղ մրցակցից կոմպակտ ավտոմեքենաների սեգմենտում, իսկ Cadenza-ն հավասարը չուներ մեծ ավտոմեքենաների խմբում:
«Kia-ն շարունակում է դիրքավորել իրեն որպես դիզայնի, որակի, տեխնոլոգիաների և արժեքի առաջատար, իսկ AutoPacific Vehicle Satisfaction Awards մրցանակները ևս մեկ անգամ ապացուցում են, որ մենք նախագծում ենք հաճախորդների սպասելիքները գերազանցող համաշխարհային որակի մեքենաներ», - նշեց Մայքլ Քոուլը՝ Kia Motors America-ի գլխավոր օպերացիոն տնօրենն ու գործադիր փոխնախագահը: «Forte և Cadenza մոդելների հաղթանակը ապացուցեց, որ Kia-ն ապահովում է այն ամենը, ինչ գնորդները ուզում են տեսնել իրենց ավտոմեքենաներում, լինի դա կոմպակտ մոդել, թե ավելի խոշոր ու շքեղ սեդան»:
VSA AutoPacific մրցանակը շնորհվում է 2018 թ սեպտեմբերից դեկտեմբեր ամիսներին ձեռք բերված մարդատար և թեթև բեռնատար ավտոմեքենաների՝ ավելի քան 50 000 վարորդների հարցման հիման վրա: Այդ պատասխանների շնորհիվ հնարավոր է լինում գնահատել շուրջ 33 տարբեր որակներ, սկսած ավտոմեքենայի սրահի հարմարավետությունից ու արտաքին ոճից մինչև վառելիքի խնայողություն և արտադրողականություն:

Kia Motors America (KMA) отмечает двойную победу в престижном конкурсе потребительской удовлетворенноси Autopacific Vehicle Satisfaction Awards, так как седаны Forte и Cadenza 2019 модельного года были названы победителями своих сегментов. Forte опередил некоторых из самых сильных конкурентов в сегменте компактных автомобилей, в то время как Cadenza не имела себе равных в категории больших автомобилей.
«Kia продолжает позиционировать себя в качестве лидера в области дизайна, качества, технологий и стоимости, а награды AutoPacific Vehicle Satisfaction Awards являются доказательством того, что мы разрабатываем продукты мирового класса, которые превосходят ожидания клиентов», - сказал Майкл Коул, главный операционный директор и исполнительный вице-президент Kia Motors America. «Победа Forte и Cadenza в своих категориях доказала, что Kia обеспечивает именно то, что покупатели хотят видеть в своих автомобилях, будь то компактный автомобиль или более крупный и роскошный седан».
Премия VSA AutoPacific присуждается на основе опроса более чем 50 000 владельцев легковых и легких грузовиков, которые были приобретены с сентября по декабрь 2018 года. Эти ответы измеряют степень удовлетворенности владельцев путем оценки более 33 отдельных атрибутов, начиная от комфорта салона и внешнего стиля до экономии топлива и производительности.