Kia Motors ընկերությունը և հանրահայտ թենիսիստ Ռաֆա Նադալը այս տարի նշում են համագործակցության 15-ամյակը: Թենիսի սուպերաստղը դարձավ Kia-ի դեմքը իսպանական շուկայում դեռ 2004 թվականին, երբ ընդամենը 17 տարեկան էր: Գործընկերությունը էլ ավելի ամրապնդվեց երկու տարի անց՝ 2006 թ.-ին, երբ իսպանացին նշանակվեց Kia ապրնքանշանի գլոբալ դեսպան:
Kia Motors Europe ընկերության օպերացիոն տնօրեն Էմիլիո Էրերան նշում է. «Վերջին 15 տարիներին Kia-ն և Ռաֆա Նադալը ստեղծել են հաջողակ գործընկերություն՝ հիմնված կրքի, ծանր աշխատանքի և դժվարությունների հաղթահարման վրա: Ռաֆայելը կարևոր դեր ունեցավ Kia ապրանքանշանի ճանաչելիության բարձրացման գործում ոչ միայն Եվրոպայում, այլև ողջ աշխարհով մեկ: Նրա կարիերայի զարգացմանը զուգահեռ, Kia-ն նույնպես դարձավ ավտոմոբիլային աշխարհի խոշոր խաղացողներից մեկը»:
Ռաֆա Նադալի հետ համագործակցությունը վառ օրինակ է այն ամուր հարաբերությունների, որոնք տարիներ շարունակ կապում են Kia-ն լավագույն մարզիկների և համաշխարհային սպորտային կազմակերպությունների հետ: Kia-ն հովանավորում է թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնությունը և ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի Լիգան:

Kia Motors и знаменитый теннисист Рафа Надаль в этом году отмечают 15-летие сотрудничества. Суперзвезда тенниса стал представителем бренда Kia на испанском рынке в 2004 году, когда ему было всего 17 лет. Прочное партнерство было укреплено в 2006 году, когда испанский теннисист был назначен глобальным послом бренда Kia.
Эмилио Эррера, главный операционный директор Kia Motors Europe, отмечает: «За последние 15 лет Kia и Рафа Надаль создали успешное партнерство, основанное на страсти, тяжелой работе и преодолении трудностей. Рафаэль сыграл важную роль в повышении осведомленности о бренде Kia не только в Европе, но и на многих рынках Kia по всему миру. По мере того как развивалась его карьера, Kia также превратилась в крупного игрока в автомобильном мире».
Сотрудничество с Рафой Надалем - ярчайший пример прочных отношений, которые Kia на протяжении многих лет поддерживает с выдающимися спортсменами и спортивными организациями по всему миру. Kia также спонсирует Открытый чемпионат Австралии по теннису, а также Лигу Европы УЕФА.